obrázek na pozadí
Škola chůze
Váš nákupní košík je prázdný.
Celodenní kurz NW v CKP Dobřichovice
Datum konání: neděle 19. 4. 2015
Místo konání: Dobřichovice
Lektorka: Mgr. Kateřina Kolišová
 
Termín: 19. 4. 2015 (neděle)
 
Místo konání: Centrum komplexní péče Dobřichovice s.r.o., Na Vyhlídce 582, Dobřichovice
 
Přihlášení: ON LINE: www.ckp-dobrichovice.cz/kalendar (vyhledejte dle data)
V případě potíží s přihlašováním volejte na 777 773 014.
 
Cena: 1490,- Kč (platba do 27. 3. 2015) Detailní informace jsou na konci pozvánky, prosíme, ČTĚTE POZORNĚ!!!
Info: Veškeré dotazy ohledně náplně a organizace kurzu, včetně možností ubytování směřujte na Kateřinu Kolišovou, email: katerina.kolisova@ckp-dobrichovice.cz , další informace: www.ckp-dobrichovice.cz
 
ANOTACE KURZU
Rádi bychom Vám představili nový sport Nordic Walking, který není jen skvělým pohybem téměř pro všechny bez rozdílu věku a fyzické kondice, ale může Vám pomoci i v práci s klientem, nebo jako skvělá věc na odreagování. Technika chůze s hůlkami je jednoduchá a přitom velmi zdravá pro celý pohybový systém. S hůlkami se můžete pohybovat téměř všude a v každou roční dobu. K  provozování Nordic Walkingu potřebujete jen kvalitní hole (které Vám na kurzu rádi zapůjčíme), dobrou obuv a chuť se hýbat v přírodě. Přestože je Nordic Walking sportem se vším všudy, může jej provozovat i člověk bez jakékoliv fyzické kondice. Nordic Walking je také skvělým doplňkovým sportem pro vrcholové sportovce, kterým se může stát kompenzačním cvičením, poúrazovým odrazovým můstkem zpět k pohybu, popřípadě jako zpestření tréninkového zatížení. Pracujeme v malých skupinách s osobním přístupem. Více informací o Nordic Walkingu na www.skolachuze.cz.
 
 O LEKTORCE MGR. KATEŘINĚ KOLIŠOVÉ 
Mgr. Kolišová je instruktorka Nordic Walkingu a výživová poradkyně. Sport a výživové poradenství vystudovala na Masarykově universitě v Brně. Nejprve působila jako poradkyně ve výživových poradnách a jako fitness instruktorka zdravotních cvičení ve fitness centrech v Brně. Její cesta k Nordic Walkingu vedla také přes výživu. Celý život závodně sportovala. Nejprve plavala, pak veslovala, ale stále nenacházela sport, který by mohli dělat všichni bez rozdílu věku a kondice. Potýkala se s tím nejenom jako trenérka mládeže, ale i poté, co se naplno začala věnovat jen výživovému poradenství. U spousty lidí potřebovala nalézt vhodnou pohybovou aktivitu, ale stále narážela na to, že pacienti a klienti nikdy žádný sport nedělali, do posilovny a bazénu jim bylo trapné jít, na běžky se báli atp. Pak pro sebe i své klienty objevila Nordic Walking. Tento sport ji nadchl svou jednoduchostí a přitom funkčností. Vybavení je levné a chodit se dá téměř všude. Navíc jí pomohl dát dohromady skupiny lidí, které by se zdály být za běžných okolností absolutně neslučitelné. Nordic Walking pro ni není jen sportem, ale i skvělým psychosociálním pojítkem mezi lidmi. Více o praxi, zkušenostech, nabídce služeb výživového poradenství, výletů s hůlkami apod. Mgr. Kolišové naleznete na www.skolachuze.cz nebo na www.ckp-dobrichovice.cz, kde působí jako instruktorka Nordic Walkingu a výživová poradkyně.
 
ČASOVÝ HARMONOGRAM KURZU
8:30 – 9:00 Prezence účastníků
9:00 – 10:00 Úvod: Představení se, cíle a struktura kurzu, definice Nordic Walkingu (NW), historie, vybavení, technika, hole, výběr a nastavení holí – výška, poutko, botička
10:00 - 12:00 Praxe v terénu: Rychlý a funkční návod, jak zvládnout bez problémů techniku NW.
12:00 – 13:00 Oběd
13:00 – 14:00 Prezentace a video ukázka správné techniky:  Pohyb ramen, práce rukou, délka kroku, pozice těla. Vliv Nordic Walkingu na pohybový systém.
14:00 – 16:00 Praxe v terénu II.: Propracování a vylepšení správné techniky. Ukázky posilovacích a protahovacích cvičení. 
16:00 – 17:00 Shrnutí:  Celkové shrnutí dne, dotazy, literatura a další zdroje.
 
PRO KOHO JE KURZ URČEN
Odborný zdravotnický personál – lékaři, fyzioterapeuti, cvičitelé a další odborná veřejnost. Na kurz ale mohou přijít i neodborníci, informace na kurzu jsou podávány tak, aby jim každý rozuměl. Cílem je, abyste zvládli správnou techniku NW a dokázal ji představit druhým, poradit jim s vhodným vybavením a technikou. 
 
VÝSTUP
Účastník získá praktické dovednosti v základech správné techniky NW a osvědčení o absolvování kurzu. Na UNIFY ČR byla podána žádost o udělení souhlasného stanoviska k započítání akce do kreditního systému. Předpokládaný počet kreditů: 4.
 
S SEBOU
Hole na NW Vám budou po dobu kurzu zapůjčeny, nemusíte mít vlastní!!! 
Aby Vám program mohl poskytnout užitečný, zajímavý a zároveň příjemný zážitek, doporučujeme následující vybavení:
Sportovní oblečení pro pohyb v přírodě, které dýchá a udržuje tělo v teple. Doporučujeme funkční prádlo ve dvou vrstvách (triko a mikinu), na něj lehkou bundu, která nepropouští vítr (Windstoper), případně nepromokavou bundu, kalhoty, čepici, rukavice (prstové) – trénink v terénu proběhne za každého počasí!
Boty pohodlné, „měkké“, ohebné (na chůzi či na běhání), podle počasí a náhradní ponožky. Hodí se s dobrou podrážkou, „dezénem“ do terénu (terény zde jsou kopcovité). Neberte si pohorky.
Psací potřeby na přednáškovou část. 
Láhev na pití s bederní kapsou (hodí se lépe než batůžek). 
Hůlky pokud máte své (na místě mohou být zapůjčeny originální). 
Máte možnost si přinést vlastní jídlo na oběd a ohřát ho na místě v mikrovlnné troubě, v případě zájmu je možné objednat a nechat si dovézt oběd z místní restaurace. Občerstvení na čajové pauzy je zajištěno.
 
POZNÁMKA: počítejte s tím, že cesta z nádraží do CKP trvá pěšky cca 25 minut, nechte si prosím dostatek času na registraci před začátkem akce, zvoňte na zvonek u hlavního vchodu do CKP. V případě, že v den konání kurzu se Vám stane neočekávaná událost nebo máte zpoždění, dejte nám prosím vědět na telefonní číslo 723 457 749 (Mgr. Kolišová).
 
NOCLEH: Možnosti ubytování v Dobřichovicích najdete na našich webových stránkách: 
 www.ckp-dobrichovice.cz/dalsi-programy/tipy-na-ubytovani/ (koordinátorky kurzu)
 
 
Těšíme se na setkání s Vámi, Organizační tým seminářů CKP
 
 
PŘIHLÁŠENÍ A ODHLÁŠENÍ
Předem děkujeme, že následující text čtete pozorně:
 
Přihlášení: ON LINE na: www.ckp-dobrichovice.cz/kalendar 
vyhledejte pod datem konkrétní kurz
vyplňte přihlašovací formulář (v případě potíží s přihlašováním volejte na 777 773 014)
během několika dnů Vám přijde potvrzovací e-mail, tím máte místo závazně zarezervováno
 
Odhlášení: napište prosím co nejdříve na 
seminare@ckp-dobrichovice.cz
 
PLATBA
Platba na účet, pokud nepotřebujete fakturu: 
Do 27. 3. 2015 uhraďte poplatek za kurz převodem na účet: 252928497/0300, variabilní symbol: 77190415 (datum kurzu), v poznámce uveďte jméno účastníka kurzu! Můžete si požádat o formulář „Potvrzení o platbě přijaté na účet“ (seminare@ckp-dobrichovice.cz).
Úhrada faktury: 
Vyčkejte na fakturu, která Vám přijde e-mailem. Elektronická faktura platí jako originál faktury. Číslo faktury slouží jako variabilní symbol platby. Platbu pošlete na účet: 252928497/0300, variabilní symbol = číslo faktury, nejpozději do 27. 3. 2015. 
Zpětné vystavení faktury je zpoplatněno částkou 300,- Kč.
Platba hotově: 
Na recepci Centra komplexní péče v Dobřichovicích nejpozději do 27. 3. 2015 uhraďte poplatek za kurz.
 
STORNO PODMÍNKY
Co dělat, pokud jste poplatek již zaplatili a nemůžete se kurzu zúčastnit?
Omluvíte-li se e-mailem do pátku 27. 3. 2015 do 20,00 na adresu seminare@ckp-dobrichovice.cz, bude Vám celá částka vrácena zpět. Vrácení částky domlouvejte na téže adrese. 
Pokud se neomluvíte nebo se omluvíte později, pak Vám zbývá možnost najít si za sebe náhradníka, jinak celá částka propadne našemu zařízení. 
 
Děkujeme za pochopení.
Celodenní kurz NW v CKP Dobřichovice